Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Płoskinia w blasku złota!

2018-12-24 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-27 10:58:07)

Unihokej\\\ 14 grudnia odbyły się Finały Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w unihokeju dziewcząt i chłopców w kategorii Młodzieży szkolnej roczniki 2003 – 2005. Płoskinia wywalczyła trzy mistrzostwa i wicemistrzostwo.

W finale wojewódzkim w kategorii chłopców wystąpiły zespoły ze szkół z: Płoskini, Orzysza, Młynar, Jemielnika, Żabiego Rogu, Godkowa, Olsztyna oraz Elbląga. W kategorii dziewcząt: Płoskinia, Żabi Róg, Dobry, Godkowo, Orzysz, Elbląg oraz Skarlin.
Chłopcy z Płoskini rozpoczęli turniej meczem z Jemielnikiem wygrywając 3:0, w drugim meczu spotkali się z zeszłorocznym Mistrzem województwa w tej kategorii wiekowej, gdzie zawodnicy z Płoskini i Orzysza podzielili się punktami, gdyż mecz zakończył się remisem 1:1, trzeci mecz z Młynarami był koncertowym popisem gry w unihokeja, wynik końcowy 8:0 dla Płoskini. Dzięki wysokiej wygranej w ostatnim meczu to Płoskinia zajęła pierwsze miejsce w grupie i weszła do półfinału, gdzie spotkała się z Godkowem, spotkanie to zakończyło się wynikiem 3:0 i tym samym Płoskinia awansowała do finału. W drugim półfinale mierzył się Żabi Róg z Orzyszem i to Żabi Róg awansował do finału z Płoskinią. Finał był bardzo zacięty, gdyż znakomita gra w obronie obu zespołów nie pozwoliła żadnej z drużyn wyjść na prowadzenie. Jednak to w drugiej połowie ekipa z Płoskini zdołała przedrzeć się przez formacje obronne rywali i strzelić bramkę, ustalając już wynik końcowy na 1:0 dla Płoskini. Panowie z Płoskini są zeszłorocznymi wicemistrzami Polski Szkół, teraz dokładają Mistrza Województwa Warmińsko Mazurskiego 2018. W czerwcu 2019r. spotkają się ponownie z najlepszymi w Polsce – trzymajcie kciuki.
Na innej hali sportowej grały zespoły dziewcząt. Panie z Płoskini zmierzyły się w pierwszym meczu z Gim Dobry remisując to spotkanie 0:0, drugi mecz z Żabim Rogiem zakończył się wynikiem 6:3 dla rywalek. Płoskinianki awansowały do półfinału z drugiego miejsca w grupie. W półfinale zmierzyły się z Godkowem, wynik spotkania 0:0 i o awansie musiały zdecydować rzuty karne. Płoskinia zwycięża w karnych i awansowała do finału, gdzie czekał na nie ponownie Żabi Róg. Niestety dziewczęta przegrywają mecz wynikiem 1:3 i zajmują drugie miejsce w mistrzostwach.
Cztery dni później 18 grudnia odbyły się Mistrzostwa Województwa W-M SZS Igrzysk Dzieci rocznika 2006 i młodszych. Szkoła z Płoskini wystawiła również męską i żeńską drużynę. Drużyna Płoskini chłopców mierzyła się z SP Godkowo, SP Tylice, w drugiej grupie eliminacyjnej znalazły się zespoły z SP Żabi Róg, SP Orzysz, SP Młynary.
Chłopcy z Płoskini wygrali wszystkie swoje mecze grupowe i awansowali do półfinałów.
SP Płoskinia – SP Tylica 3:0
SP Płoskinia – SP Godkowo 5:4
Półfinał:
SP Płoskinia – SP Orzysz 0:0 ( k. 1:0 )
Finał:
SP Płoskinia – SP Żabi Róg 3:0

W półfinałach spotkali się z Orzyszem i po zaciętym meczu to Płoskinia schodziła zwycięska z awansem do finału, gdzie czekała na nich drużyna z Żabiego Rogu. Chłopcy z Płoskini przystąpili do spotkania zmotywowani i szybko objęli prowadzenie 2:0, w drugiej połowie dołożyli jeszcze jedną bramkę i już do końca meczu kontrolowali wynik. SP Płoskinia chłopcy zostali Mistrzami Województwa Warmińsko-Mazurskiego po raz 3 z rzędu. Jednocześnie w Hali Sportowej SP 12 w Elblągu bój toczyły dziewczęta. W turnieju finałowym oprócz SP Płoskini wystąpiły również zespoły z Godkowa, Orzysza, Skarlina, Żabiego Rogu oraz Młynar. Kategoria dziewcząt grała systemem „każdy z każdym”, co wymagało od zespołów formy nie tylko technicznej, ale również kondycyjnej. Dziewczęta z Płoskini w pierwszym swoim meczu zmierzyły się z Orzyszem wygrywając to spotkanie 2:1, w drugim meczu stanęły naprzeciw zeszłorocznych mistrzyń województwa. Mecz okazał się bardzo zacięty i pełen zwrotów akcji. W pierwszej połowie Płoskinianki przegrywały 2:0, lecz w drugiej pokazały, że walczy się do końca, nadrobiły straty ustalając wynik końcowy na 3:2 dla Płoskini. Trzecim rywalem była Szkoła Podstawowa Skarlin, w tym spotkaniu dziewczęta popisały się niezwykłym kunsztem technicznym i taktycznym wygrywając spotkanie 13:0. W ostatnim spotkaniu SP Płoskinia mierzyła się z wicemistrzem 2017 z SP Godkowo. Dziewczęta wiedziały, że zwycięstwo oznacza zdobycie Mistrza bez względu na pozostałe wyniki innych drużyn, podeszły więc do spotkania bardzo skupione. Mecz rozgrywany był z obu stron bardzo ostrożnie, ale to Płoskinia po 20 minutach mogła się cieszyć ze zwycięstwa, wynik spotkania 2:0. SP Płoskinia z kompletem zwycięstw zakończyła turniej mistrzowski zdobywając dzięki temu tytuł Mistrza Województwa Warmińsko-Mazurskiego w unihokeju.Skład chłopców rocznik 2003 – 2005:
Byczko Dawid, Hnatyszyn Szymon, Greń Maciej, Hrybek Piotr, Rycko Wojciech, Trejmak Kacper, Kozikowski Patryk, Fedczak Kacper, Kowalczyk Dawid, Leyk Bartłomiej, Biesiekierski Dawid, Borkowski Sebastian.

Skład dziewcząt rocznik 2003 – 2005:
Zielińska Wiktoria, Borowicz Joanna, Kowalewska Aleksandra, Cichocka Izabela, Karpińska Anita, Moskiewicz Natalia, Grabowiecka Ilona, Byczko Aleksandra.

Skład chłopców rocznik 2006 i młodsi:
Lewandowski Szymon, Kalinowski Mateusz, Maziuk Łukasz, Hołodiuk Wojciech, Buczyński Hubert, Lisowski Olgierd, Gorzkowski Miłosz, Krukowski Adrian, Powierża Karol.

Skład dziewcząt rocznik 2006 i młodsi:
Hrybek Aleksandra, Rycko Martyna, Ocipka Wiktoria, Greń Jagoda, Buczyńska Zuzanna, Wieczorek Aniela, Komorowska Marta, Jackowska Weronika, Kaspruk Julia, Nisiewicz Anna, Hnatyszyn Marcelina, Myszak Kinga.
Trener: Marek Rarok.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages