Sobota, 4 kwietnia 2020. Imieniny Benedykta, Izodory, Wacławy

Ćwiczyli umiejętności działania w sytuacjach kryzysowych

2018-12-17 10:21:36 (ost. akt: 2018-12-17 10:23:21)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

W jednostce wojskowej w Chruścielu odbyły się ćwiczenia mające na celu doskonalenie współpracy służb tj. Wojska, Żandarmerii Wojskowej, Policji oraz SUFO, a także dopracowanie procedur przewidzianych na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa. W tym samym czasie policjanci przeprowadzili ćwiczenia sztabowe ukierunkowane na pościg za dywersantami i ujawnianie ładunku wybuchowego.

O godz. 12:00 policjanci zostali powiadomieni, że na terenie jednostki wojskowej w Chruścielu doszło do naruszenia systemu ochrony. Czterech uzbrojonych intruzów wtargnęło na teren obiektu, usiłując dostać się do budynków. Oficer dyżurny braniewskiej komendy po otrzymaniu tej informacji natychmiast skierował na miejsce dostępne służby ogłoszono alarm GAMMA.

Komendant Powiatowy Policji powołał sztab, koordynujący wszelkie działania funkcjonariuszy. Dyżurny powiadamia strażaków, pogotowie, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wszystkie siły zostają zadysponowane w rejon jednostki wojskowej. Jeden z intruzów odjechał szarym furgonem w kierunku S-22. Celem zatrzymania uciekiniera wystawiono posterunki blokadowe. Na widok radiowozów mężczyzna porzucił auto i uciekł do pobliskiego lasu. Po chwili został zatrzymany. W trakcie sprawdzenia samochodu zabezpieczono podejrzane pakunki. Miejsce zostaje przekazane grupie policyjnych pirotechników, którzy detonują materiały wybuchowe w bezpiecznej przestrzeni.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia. Policjanci biorąc udział w tych działaniach po raz kolejny doskonalili swoje umiejętności postępowania i realizowania obowiązujących procedur i współpracy z innymi służbami.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages