Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Pożar w jednostce wojskowej. Spokojnie, to tylko strażackie ćwiczenia

2018-05-23 14:15:04 (ost. akt: 2018-05-23 14:19:56)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

W poniedziałek, 21 maja około godz. 10:30 braniewscy straży zmagali się z pożarem na terenie jednostki wojskowej nr 2031 położonej w Chruścielu (gmina Płoskinia). Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń taktyczno–bojowych.

Pożar powstał w części obiektu, w której znajdują się urządzenia monitorujące przestrzeń powietrzną oraz na powierzchni leśnej w bezpośrednim sąsiedztwie jednostki wojskowej. Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń taktyczno – bojowych zrealizowanych na terenie i w obiektach JW w Chruścielu. W ćwiczeniach oprócz strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie uczestniczyli strażacy-ochotnicy z jednostek OSP Płoskinia i Wilczęta, pracownicy wojskowi oraz cywile obsługujący obiekty i urządzenia kontrolne.

Dodatkowo podczas ćwiczeń strażacy sprawdzili poprawność działania systemów bezpieczeństwa.

Jako pierwsi działania ratowniczo – gaśnicze rozpoczęli strażacy OSP, którzy oprócz gaszenia powierzchni leśnej w bezpośrednim sąsiedztwie jednostki wojskowej musieli również odnaleźć oraz udzielić pomocy medycznej osobie poszkodowanej.

Druga część realizowanych ćwiczeń przeprowadzona została wewnątrz jednostki wojskowej. Zadaniem przybyłych na miejsce pożaru ratowników było wprowadzenie strażaków do pomieszczenia, w którym miał miejsce pożar, ugaszenie pozorowanego pożaru, dodarcie do osób poszkodowanych oraz udzielenie pomocy zgodnie z obowiązującymi procedurami. Dodatkowo na miejscu pozorowanego pożaru ratownicy sprawdzili praktycznie możliwość wykorzystania sprzętu ratowniczego, sposób przeprowadzenia ewakuacji przez pracowników jednostki wojskowej oraz przećwiczono zasady prowadzenia łączności na miejscu akcji. W działaniach wykorzystano podnośnik hydrauliczny oraz sprawdzono skuteczność sieci hydrantowej.

Po zakończeniu ćwiczeń strażacy zapoznali się z obiektem i wyposażeniem w sprzęt ppoż. W ćwiczeniach uczestniczyły cztery pojazdy ratownicze z KP PSP w Braniewie, strażacy-ochotnicy z Płoskini i Wilcząt. Działania ratownicze obserwował Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie bryg. Zbigniew Januszko, ppłk Leszek Ślimak reprezentujący 8 Szczycieński Batalion Radiotechniczny oraz Dowódca posterunku radiolokacyjnego dalekiego zasięgu w Chruścielu por. Paweł Krykowski.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages