Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Strażacy gasili pozorowany pożar w jednostce wojskowej

2017-03-16 10:28:41 (ost. akt: 2017-03-16 11:10:51)

Autor zdjęcia: Fot. Archiwum KPP w Braniewie

W środę (15 marca) około godz. 11:00 braniewscy straży zmagali się z pozorowanym pożarem na terenie jednostki wojskowej nr 2031 znajdującej się w Chruścielu (gmina Płoskinia). Pożar powstał w części obiektu, w której znajdują się urządzenia monitorujące przestrzeń powietrzną.

W ćwiczeniach oprócz strażaków Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej w Braniewie uczestniczyli strażacy-ochotnicy z OSP Płoskinia, pracownicy wojskowi oraz cywile obsługujący obiekty i urządzenia kontrolne. Dodatkowo podczas ćwiczeń strażacy sprawdzili poprawność działania systemów bezpieczeństwa (centrala pożarowa).

Zadaniem przybyłych na miejsce strażaków było ugaszenie pozorowanego pożaru, przeszukanie zadymionych pomieszczeń, dodarcie do osób poszkodowanych oraz udzielenie pomocy zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Dodatkowo na miejscu pozorowanego pożaru ratowniczy sprawdzili praktycznie możliwość wykorzystania sprzętu ratowniczego, sposób przeprowadzenia ewakuacji przez pracowników jednostki wojskowej oraz przećwiczono zasady prowadzenia łączności na miejscu akcji.

W działaniach wykorzystano podnośnik hydrauliczny oraz sprawdzono skuteczność sieci hydrantowej. Po zakończeniu ćwiczeń strażacy zapoznali się z obiektem i wyposażeniem w sprzęt ppoż. W ćwiczeniach wykorzystano trzy pojazdy ratownicze z KP PSP w Braniewie.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages