Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

SP Płoskinia mistrzem województwa. Gimnazjum również z medalami

2016-12-22 10:01:18 (ost. akt: 2016-12-22 10:43:53)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Po wielkim sukcesie drużyny z Płoskini w Festiwalu „Unihokej łączy dzieci 2016” w Katowicach (III miejsce w Polsce) i w Pierwszym Turnieju Eliminacyjnym do Mistrzostw Polski, gdzie chłopcy z Płoskini zajęli I miejsce nadszedł czas na Finały Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Warmińsko Mazurski Szkolny Związek Sportowy chcąc ujednolicić termin szkolnych rozgrywek w dyscyplinie unihokeja do rozgrywek z innych województw w całej Polsce zmienił terminy finałów z kwietnia 2017r. na grudzień 2016r. Pierwszy turniej finałowy Województwa Warmińsko Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w unihokeju dziewcząt i chłopców rozegrały drużyny szkół podstawowych 13 grudnia.

W finale wystąpiły drużyny: ZSP Orzysz, SP 4 Olecko, SP Godkowo, SP Żabi Róg oraz SP Płoskinia.

Turniej odbywał się na pięknej sali widowiskowo – sportowej MOSiR w Orzyszu. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym, 3 x 8min.

Drużyna z Płoskini mimo dalekiej podróży i bardzo wczesnego wyjazdu pełna wigoru przystąpiła do pierwszego meczu wygrywając 13:0 z drużyną Szkoły Podstawowej z Olecka. W drugim meczu team z Płoskini spotkał się ze Szkołą Podstawową z Żabiego Rogu, gdzie również pokazał kunszt techniczny i taktyczny wypracowany na treningach, kończąc spotkanie z wynikiem 5:0. Następnym rywalem chłopców z Płoskini była Szkoła Podstawowa z Orzysza. Mecz zakończył się wynikiem 3:0. Ostatni mecz z SP Godkowo był bardzo zacięty, ale po 24 minutach to Płoskinia schodziła z wynikiem 6:1 do szatni zdobywając Tytuł Mistrza Województwa Warmińsko – Mazurskiego! Tracąc tylko jedną bramkę a zdobywając 27.

Drużyna dziewcząt złożona głównie z klasy III szkoły podstawowej po zaciętych wszystkich swoich meczach z drużynami niejednokrotnie starszymi rocznikowo (VI klasy) zajęła IV miejsce. Ale dziewczynki nie załamują się i obiecują medal już w przyszłym roku.


Wyniki spotkań:
ZSP ORZYSZ – SP 4 OLECKO 8 : 0
SP ŻABI RÓG - SP GODKOWO 0 : 3
SP 4 OLECKO - ZS PŁOSKINIA 0 : 13
SP GODKOWO – ZSP ORZYSZ 0 : 3
ZS PŁOSKINIA - SP ŻABI RÓG 5 : 0
SP GODKOWO - SP 4 OLECKO 11 : 0
ZSP ORZYSZ - ZS PŁOSKINIA 0 : 3
SP 4 OLECKO - SP ŻABI RÓG 2 : 1
ZS PŁOSKINIA - SP GODKOWO 6 : 1
SP ŻABI RÓG - ZSP ORZYSZ 1 : 6


Klasyfikacja końcowa SP chłopców:
I miejsce – SP Płoskinia
II miejsce – ZSP Orzysz
III miejsce – SP Godkowo
IV miejsce – SP 4 Olecko
V miejsce – SP Żabi Róg

Skład zespołów z Płoskini:
Chłopcy: Patryk Kozikowski, Maciej Greń, Dawid Byczko, Kacper Trejmak, Piotr Hrybek, Wojciech Rycko, Szymon Hnatyszyn, Łukasz Maziuk, Olgierd Lisowski, Szymon Lewandowski, Kacper Fedczak.

Dziewczęta: Aleksandra Hrybek (IIISP), Jagoda Greń (IIISP), Zuzanna Buczyńska (IIISP), Julia Krupka (IIISP), Aniela Wieczorek (IIISP), Wiktoria Ocipka (IVSP), Aleksandra Byczko (VSP), Dominika Lombarska (VISP), Kinga Zambrzycka (VISP), Małgorzata Pawlukowska (VISP).


Drugim turniejem finałowym Płoskini był Finał Województwa Warmińsko Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w unihokeju dziewcząt i chłopców Szkół Gimnazjalnych, który odbył się 14 grudnia w Morągu.
Mecze rozgrywane były 2 x 8min. Zespoły rozdzielone zostały na dwie grupy. Gimnazjaliści również odnieśli sukces i do domu wrócili z medalami.

Klasyfikacja końcowa:
w kategorii Dziewcząt:
1. Gimnazjum Orzysz
2. Gimnazjum Żabi Róg
3. Gimnazjum Płoskinia
4. Gimnazjum Dobry
5. Gimnazjum Nr.1 Braniewo
6. Gimnazjum Pasłęk
7. Gimnazjum Olsztyn

w kategorii chłopców:
1. Gimnazjum Orzysz
2. Gimnazjum Żabi Róg
3. Gimnazjum Płoskinia
4. Gimnazjum Młynary
5. Gimnazjum Pasłęk
6. Gimnazjum Braniewo
7. Gimnazjum Dobry

Skład zespołów z Płoskini:

Chłopcy: Jakub Krupka, Dawid Kowalczyk, Bartłomiej Leyk, Dawid Byczko, Mariusz Klimontowicz, Krystian Kozioł, Michał Kochanowski, Szymon Hnatyszyn, Sebastian Borkowski, Dawid Biesiekierski, Michał Granat.

Dziewczęta: Wiktoria Zielińska, Ilona Grabowiecka, Natalia Moskiewicz, Aleksandra Kowalewska, Joanna Borowicz, Anita Karpińska, Kamila Szepeta, Jolanta Szałas, Urszula Polonis, Julia Hołodiuk

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages