Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

„Zanim będzie za późno”, czyli o bezpieczeństwie młodzieży z rodzicami i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

2016-12-08 11:52:42 (ost. akt: 2016-12-08 12:49:17)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Policyjny profilaktyk spotkał się 7. grudnia z rodzicami w Zespole Szkół w Płoskini na pogadance dotyczącej niezwykle istotnego problemu jakim są dopalacze. Policjant uczulał opiekunów na zagrożenie, z którym spotyka się młodzież. Funkcjonariusz przybliżył również rodzicom założenia i funkcjonalność Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Czym są dopalacze? Jak ustrzec dziecko przed zagrożeniami, które niosą ze sobą środki odurzające ? Jak poznać, że moje dziecko jest pod działaniem niebezpiecznych substancji ? Na te i na wiele innych pytań odpowiadali wczoraj przedstawiciele braniewskiej policji. Przed problemem młodzieży zażywającej dopalacze staje coraz więcej rodziców i wychowawców. Wzrost znaczenia środków masowego przekazu, a także chęć dopasowania się do grupy rówieśniczej sprawiają, że młodzi ludzie coraz częściej eksperymentują, nie zdając sobie sprawy z grożącego niebezpieczeństwa.

Policjanci we współpracy z pedagogami szkolnymi docierają do szczególnego grona, grona rodziców, gdyż to oni najlepiej znają swoje dzieci, i to oni poprzez codzienny kontakt są w stanie najszybciej dostrzec, że z ich podopiecznym dzieje się coś złego. Wczorajsze spotkanie miało na celu nie tylko podnieść świadomość prawną związaną z narkomanią, ale także poszerzyć wiedzę rodziców na temat symptomów zażywania niebezpiecznych substancji oraz wskazać sposób postępowania w przypadku pojawienia się tego problemu.

Na zakończenie wystąpienia zebranym zaprezentowano założenia i funkcjonalność Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. KMZB to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Każdy mieszkaniec wchodząc na stronę KMZB może wskazać lokalizację zagrożenia, które w ciągu najbliższych 5 dni zostanie objęte policyjną kontrolą. Aby skorzystać z KMZB należy wejść na dedykowaną jej zakładkę np. na stronie internetowej braniewskiej jednostki Policji.

AK


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages