Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Świętowali jubileusz 70-lecia szkoły

2016-10-18 09:56:09 (ost. akt: 2016-10-18 10:59:45)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

8 października w Zespole Szkół w Płoskini świętowano Jubileusz 70-lecia istnienia szkoły w Płoskini.

Uroczyste obchody rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. św. Katarzyny w Płoskini celebrowanej przez ks. Krzysztofa Bucika. Po nabożeństwie zaproszeni goście, absolwenci i uczniowie udali się do szkoły, gdzie zaprezentowano program artystyczny połączony z prezentacją multimedialną.

Najpierw dyrektor szkoły Ewa Murawska serdecznie powitała wszystkich gości zgromadzonych na uroczystości, wśród których znaleźli się m.in. pracownicy Urzędu Gminy i GOPS w Płoskini, mieszkańcy wsi i gminy Płoskinia, grono pedagogiczne SP w Chruścielu, absolwenci Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół w Płoskini, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły w Płoskini oraz przyjaciele szkoły.

Szczególnie gorąco i uroczyście powitano obecnego na ceremonii najstarszego żyjącego absolwenta szkoły z roku 1949 Piotra Buczyńskiego.

W atmosferze rodzinno-koleżeńskiego spotkania, przy słodkich wypiekach nauczycieli, kawie i herbacie zgromadzeni goście zostali zabrani w nostalgiczną podróż najpierw oglądając i wysłuchując słowno-muzycznego spektaklu przygotowanego przez Elżbietę Sobolewską, a następnie prezentacji multimedialnej pt. „70 lat szkoły w Płoskini” opracowanej przez Tomasza Maciejewskiego.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie: Małgorzata Kowalczyk, Urszula Polonis, Marta Komorowska, Katarzyna Świerczewska, Anna Suchora, Julia Rojewska, Martyna Rycko, Michał Kochanowski i nauczyciele: Elżbieta Sobolewska i Tomasz Maciejewski. Zwieńczeniem ceremonii było częstowanie obecnych gości jubileuszowymi tortami.

Korytarz na holu szkolnym zamienił się w swoiste muzeum szkolne przygotowane przez Marka Raroka, w którym zwiedzający mogli obejrzeć m.in. archiwalne fotografie z życia szkoły, kroniki szkolne, mundurki i fartuszki uczniowskie sprzed kilku dekad, tarcze uczniowskie, puchary i nagrody sportowe, wysłuchać nagrań szkolnego chóru odtwarzanego z magnetofonu szpulowego, zapoznać się ze specjalnie przygotowanymi listami absolwentów szkoły w Płoskini. Finałem jubileuszowej gali był uroczysty Bal Absolwentów w Sali GOK w Płoskini.
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages