Niedziela, 18 sierpnia 2019. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Pożar w jednostce wojskowej. To tylko ćwiczenia

2015-03-20 10:13:33 (ost. akt: 2015-03-20 10:17:32)

W środę, 18 marca kilkanaście minut po godz. 9.00 braniewscy straży zmagali się z pożarem w pobliżu oraz na terenie jednostki wojskowej nr 2031 w Chruścielu (gmina Płoskinia).

Pożar powstał w lesie w pobliżu jednostki wojskowej, prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej w części obiektu, w której znajdują się urządzenia monitorujące przestrzeń powietrzną.
Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń taktyczno-bojowych zrealizowanych na terenie JW w Chruścielu.

W ćwiczeniach oprócz strażaków Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej w Braniewie uczestniczyli pracownicy wojskowi oraz cywile obsługujący obiekty i urządzenia kontrolne. Dodatkowo podczas ćwiczeń strażacy sprawdzili poprawność działania systemów.

Zadaniem przybyłych na miejsce pożaru ratowników było ugaszenia pożaru traw i drzewostanu oraz wprowadzenie ratowników do pomieszczenia, w którym miał miejsce pożar, ugaszenie pozorowanego pożaru, przeszukanie pomieszczeń zadymionych w obiekcie, dotarcie do osób poszkodowanych oraz udzielenie pomocy zgodnie z obowiązującymi procedurami. Dodatkowo na miejscu pozorowanego pożaru ratownicy sprawdzili praktycznie możliwość wykorzystania sprzętu ratowniczego, sposób przeprowadzenia ewakuacji przez pracowników jednostki wojskowej oraz przećwiczono zasady prowadzenia łączności na miejscu akcji.

W działaniach wykorzystano podnośnik hydrauliczny oraz sprawdzono skuteczność sieci hydrantowej. Po zakończeniu ćwiczeń strażacy zapoznali się z obiektem i wyposażeniem w sprzęt ppoż. W ćwiczeniach uczestniczyły trzy pojazdy ratownicze z KP PSP w Braniewie, strażacy WSP oraz strażacy-ochotnicy z Płoskini i Wilczęta.

st. kpt. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w BraniewiePodziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages