Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Gimnazjaliści z Płoskini na Międzynarodowym Festiwalu Unihokeja

2014-07-03 09:34:13 (ost. akt: 2014-07-03 10:04:59)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Elblągu odbył się XXI Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o Puchar Bałtyku. Uczestniczył w nich zespół Gimnazjum w Płoskini.

Impreza to jednocześnie: Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych oraz Ogólnopolskie: Gimnazjada i Licealiada. 


Festiwal jest największą imprezą unihokeja w kraju i jedną z największych w Europie. Udział w nim wzięło 65 drużyn – mistrzowie województw (900 zawodników/ z kraju , reprezentacja Kaliningradu - Rosja). Łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych zostały rozegrane 202 mecze eliminacyjne, półfinałowe i finałowe. 

Województwo Warmińsko-Mazurskie Reprezentowały dwa Gimnazja z powiatu piskiego - Gimnazjum Orzysz oraz z powiatu braniewskiego - Gimnazjum z Płoskini.

Chłopcy z Płoskini (brązowi medaliści województwa Warmińsko-Mazurskiego) są zespołem dopiero rosnącym „w siłę” i początkującym na imprezach tej rangi co było widoczne podczas konfrontacji z innymi zespołami.

Świetnie wyszkolone technicznie zespoły między innymi z Podkarpacia pokazały naszym adeptom jak można „grać” i zwyciężać, że ciężką pracą na treningach można osiągnąć dobry wynik nie tylko w województwie, ale też w Polsce. Niemniej jednak zawodnikom z Płoskini nie można było odmówić serca do gry i zaangażowania po drugiej stronie bandy, jako kibicom.

Mimo porażki na boisku potrafili docenić wspaniałą grę kolegów, nie tylko zagrzewając ich do walki, ale również wyrazili swoje uznanie, wręczając upominki brązowym medalistom mistrzostw – drużynie z Sanoka.

W ciągu dwóch dni sportowych zmagań chłopcy doświadczyli wielu przeżyć, byli uczestnikami wspaniałego widowiska. Ich udział w tym wielkim święcie unihokeja , nie byłby możliwy, gdyby nie poświęcenie rodziców, którym w tym miejscu trener zespołu chciałby serdecznie podziękować. W pewnym sensie stali się oni sponsorami swoich synów, służąc transportem i towarzysząc im w turnieju.

Ostatecznie Team z Płoskini uplasował się na 11 miejscu na 15 zespołów uczestniczących w Festiwalu, wyprzedzając drugi zespół reprezentujący nasze województwo Gimnazjum z Orzysza . Jest to ogromny sukces tej drużyny biorąc pod uwagę rangę imprezy, czyli „Mistrzostwa Polski Gimnazjów” oraz możliwości finansowe zespołu.

Unihokej jest dyscypliną wciąż mało znaną i niedocenianą, chociażby w porównaniu z piłką nożną. Aby rozwijać się i odnosić sukcesy na szczeblu ogólnopolskim drużyna potrzebuje stałego wsparcia finansowego, tym bardziej, że młodzież z Płoskini od kilku już lat jako mistrz Powiatu Braniewskiego zajmuje czołowe miejsca w turniejach wojewódzkich. (2014 - III miejsce ; 2013 - II miejsce ; 2012 - III miejsce).


Skład Płoskini: Paweł Suchora (Bramkarz); Daniel Iwaszko; Paweł Grzegórski; Bartosz Gosiewski; Oskar Zalewski; Adrian Gorący; Arkadiusz Brzóska; Patryk Marciniak; Szymon Hołodiuk; Jakub Targoński.KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Gimnazjum Kębłowo - woj. wielkopolskie
2. Gimnazjum Brzeźnica - woj. podkarpackie
3. Gimnazjum Nr 3 Sanok - woj. podkarpackie
4. Gimnazjum Nr 21 Warszawa - woj. mazowieckie
5. Gimnazjum Niechanów - woj. wielkopolskie
6. Gimnazjum Brójce - woj. lubuskie
7. Gimnazjum Nr 6 Zielona Góra - woj. lubuskie
8. Gimnazjum Gidle - woj. łódzkie
9. Gimnazjum Oświęcim - woj. małopolskie
10.Gimnazjum Grzmiące - woj.
11. Gimnazjum Płoskinia - woj. warmińsko-mazurskie
12. Gimnazjum Orzysz - woj. warmińsko-mazurskie
13. Gimnazjum Nr 20 Gdynia - woj. pomorskie
14. Gimnazjum Dębno - woj. zachodnio-pomorskie
15. Gimnazjum Mikołajki Pomorskie - woj. pomorskiePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages