Piątek, 19 kwietnia 2019. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Dzień Rodziny w Zespole Szkół w Płoskini

2014-06-06 12:14:23 (ost. akt: 2014-06-06 12:17:57)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

23 maja odbyły się uroczyste obchody Dnia Rodziny zorganizowane na terenie Zespołu Szkół w Płoskini. Wzięło w nich udział 211 uczniów szkoły w Płoskini oraz uczestnicy z sąsiednich placówek edukacyjnych, zaproszeni rodzice, władze gminy i pracownicy szkoły.

Imprezę otworzyła dyrektor ZS w Płoskini Ewa Murawska, która przywitała wszystkich gości, wśród których znaleźli się m.in. wójt gminy Płoskinia Zbigniew Kowalski, sekretarz gminy Stefan Hrybek, dyrektor SP w Chruścielu Halina Myszka, przedstawiciel GOPS w Płoskini Elżbieta Kityk, kierownik biblioteki gminnej Izabela Mierzejewska, koordynator ds. rodziny Monika Balsam i przedstawiciele Rady Rodziców.

Pierwszym punktem programu były występy artystyczne uczniów: koło teatralne „Fikander” pod opieką Tomasza Maciejewskiego i Ewy Matwiejczuk zaprezentowało przedstawienie satyryczne o tematyce rodzinnej pt. „Superniania”, zaś zespół wokalny pod kierunkiem Agnieszki Gajdamowicz wykonał utwory z repertuaru m.in. zespołu Ira pt. „Nadzieja” (z gościnnym udziałem nauczyciela wychowania fizycznego Marka Raroka), grupy Cranberries pt. „Zombie” (z własnym przekładem polskim).

Kolejnym punktem imprezy były gry i zabawy sportowo-zręcznościowe zorganizowane przez nauczycieli: Marka Raroka i Magdalenę Kot. Dorośli, młodzież i dzieci mogli wziąć udział w konkurencjach: „Masowym Chodzeniu Nordic Walking w kapeluszach lub w kaloszach”, wyścigach rzędów w różnych konfiguracjach, przeciąganie liny, rzut kaloszem oraz lotkami do tarczy, łowienie na wędkę w basenie strażackim i długopisem do butelki, rzut kartoflem do wiaderka, kółko i krzyżyk (piłeczkami do ping-ponga), wyścig na taczkach, „Strongmen” (przewracanie opony od ciągnika), mecze piłki nożnej i gra w palanta.

Na terenie boiska szkolnego czekała moc atrakcji dla najmłodszych: dmuchany zamek i basen kulkowy; chętni mogli także wsiąść do wozu strażackiego i ciągnika CASE i zapoznać się z wyposażeniem tychże wozów; pan Krzysztof Woźny zaprezentował pokazy: „ABC Pierwszej Pomocy” i jazdy rowerowej; pani Agnieszka Gajdamowicz wraz z uczniami oferowała malowanie twarzy; chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności plastyczne (temat: rodzina) . Uczeń gimnazjum Dawid Iwaszko prezentował i prowadził sprzedaż swoich wyrobów rękodzielniczych, można było także obejrzeć i kupić obrazy olejne uczniów, z których dochód przeznaczony był na rzecz poszkodowanej w pożarze rodziny z Wysokiej Braniewskiej. Funkcjonowały również podczas imprezy: loteria fantowa prowadzona przez Panie: Annę Maciejewską i Magdalenę Wilbik, na której można było zakupić za kwotę 2 zł los z atrakcyjnymi nagrodami, kawiarenka, w której można było skosztować wypieków rodziców i uczniów oraz napić się kawy lub herbaty. Na ognisku można było upiec kiełbaskę, napić się wody lub soku. Pragnienie skutecznie gasiły także specjalnie zamówione dla dzieci lody zakupione z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Płoskini. Nad oprawą muzyczną czuwał Pan Waldemar Zaworski, zaś rolę konferansjera imprezy pełniła p. Elżbieta Sobolewska. Finałem uroczystości był pokaz zmotoryzowanych gimnazjalistów, którzy ścigali się na swoich jednośladach wokół boiska szkolnego. Impreza zakończyła się o godz. 13, dzieci w dobrych humorach zostali odwiezieni szkolnymi autobusami do domów.
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages