Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Barwny korowód przeszedł przez wieś

2014-03-27 11:02:33 (ost. akt: 2014-03-27 11:49:41)
Pierwszym punktem ceremonii był przemarsz wszystkich klas przez wieś w kolorowych strojach i „wiosennymi” atrybutami w ręku

Pierwszym punktem ceremonii był przemarsz wszystkich klas przez wieś w kolorowych strojach i „wiosennymi” atrybutami w ręku

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Hucznie i uroczyście obchodzono w Zespole Szkół w Płoskini Pierwszy Dzień Wiosny.

Pierwszym punktem ceremonii był przemarsz wszystkich klas (oraz przedszkolaków) przez wieś w kolorowych strojach i „wiosennymi” atrybutami w ręku (kwiatek, motyl itp.). Każdej klasie towarzyszyła w przemarszu marzanna zaprojektowana i wykonana pod okiem wychowawców.

Po powrocie na teren szkoły nastąpiło grupowe spalenie słomianych panien na ognisku przy boisku szkolnym.

Potem były występy artystyczne uczniów (na wesoło) z poszczególnych klas ( 5-minutowy skecz, piosenka, taniec, pantomima ) poprzedzone układem tanecznym dziewcząt-czirliderek z gimnazjum z udziałem nauczycielki wychowania fizycznego, Magdaleny Kot.

Na boisku szkolnym i na sali gimnastycznej odbyły się również rozgrywki sportowe przygotowane przez nauczycieli w-f-u: Marka Raroka i Magdalenę Kot.

Na świetlicy szkolnej Agnieszka Gajdamowicz, Aneta Pawlikowska, Anna Semków i Magdalena Wilbik prowadziły zajęcia plastyczne. Uczniowie przygotowywali m.in. ozdoby i stroiki świąteczne na konkurs ogłoszony z okazji Świąt Wielkanocnych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia rękodzielnicze prowadzone przez Beatę Grzegórską , która instruowała młodych uczestników, jak wykonać tanim kosztem atrakcyjne ozdoby i przedmioty (stroiki, koszyczki wielkanocne).

Na korytarzu szkolnym można było zagrać w tenisa stołowego, zaś przy boisku szkolnym upiec na ognisku kiełbaskę.Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutajPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages