Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Zapalił się dach. Wójt zadeklarował pomoc dla pogorzelców

2014-02-17 14:29:45 (ost. akt: 2014-02-17 14:32:24)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

W niedzielę (16 lutego) kilkanaście minut po godz. 23.00, braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze dachu budynku mieszkalnego w miejscowości Wysoka Braniewska (gm. Płoskinia).

Jeszcze przed przybyciem straży pożarnej 12 osób opuściło budynek.

Jako pierwsi na miejsce pożaru przybyli strażacy z JRG PSP w Braniewie, którzy rozpoczęli działania gaśnicze. W chwili ich przyjazdu ogniem objęta była konstrukcja dachu oraz poddasze budynku mieszkalnego.

Z ogniem walczyli również strażacy ochotnicy z jednostek OSP: Płoskinia, Pieniężno, Lipowina, Długobór. Łącznie na miejsce pożaru przybyło siedem pojazdów straży pożarnej.

Ogień przepalił drewnianą konstrukcje dachu, która uległa zawaleniu. W działaniach wykorzystano również podnośnik hydrauliczny z którego strażacy gasili pożar dachu. Z pobliskiego stawu ratownicy pobierali wodę do celów gaśniczych. Po opanowaniu pożaru przystąpili do prac rozbiórkowych oraz dogaszania.

Dogaszanie pogorzeliska trwało do godzin porannych. Na miejsce pożaru przybył Wójt Gminy Płoskinia Zbigniew Kowalski, który zadeklarował pomoc dla pogorzelców. To jeden z większych pożarów na terenie gminy Płoskinia w ostatnim okresie.

st. kpt. I. Ścibiorek - oficer prasowy KP PSP w Braniewie

 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages