Piątek, 19 kwietnia 2019. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Uderzył samochodem w drzewo i uciekł. Szukało go blisko 100 osób

2013-10-20 09:54:18 (ost. akt: 2013-10-23 12:58:18)

Autor zdjęcia: KP PSP w Braniewie

Blisko 100 osób szukało 19 – latka z Pieniężna, który po uderzeniu samochodem w drzewo uciekł z miejsca zdarzenia. Z pierwszych ustaleń wynikało, że młody mężczyzna chciał sobie coś zrobić, ponieważ bał się konsekwencji zniszczenia auta należącego do jego ojca. Po 6 godzinach poszukiwań 19-latek sam zadzwonił do swojej znajomej.

Poszukiwania rozpoczęły się po północy (z soboty na niedzielę)w miejscowości Strubno w gm. Płoskinia, gdy oficer dyżurny policji w Braniewie otrzymał informację, że 19-latek może zrobić sobie krzywdę. Nastolatek jadąc z Pieniężna na zakręcie uderzył w drzewo niszcząc doszczętnie Skodę Superb. Po wyjściu z samochodu uciekł w bliżej nieustalonym kierunku.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna po wyjściu z samochodu mógł myśleć o popełnieniu samobójstwa. Strażacy sprawdzili jeden ze zbiorników wodnych, który wskazał pies tropiący braniewskich policjantów. Nocne poszukiwania z wykorzystaniem urządzeń termowizyjnych nie przyniosły rezultatu. Od wczesnych godziny porannych wznowiono poszukiwania okolicznych pól i lasów Strubna oraz gminy Płoskinia. Po czterech godzinach otrzymano sygnał, że 19-latek zadzwonił do swojej znajomej, że jest cały i zdrowy. Przebywał w miejscowości oddalonej o około 15 km od Strubna. Aktualnie policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, jak i powodu oddalenia się mężczyzny.

Do akcji poszukiwawczej zaangażowano ponad 100 osób - 27 policjantów z Braniewa z 2 psami tropiącymi, 23 policjantów z Oddziałów Prewencji z Olsztyna, 48 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz OSP z Braniewa, Pieniężna, Kierpajny Wielkich, gminy Wilcząt, Lipowiny i Długoboru, 2 funkcjonariuszy Straży Granicznej z psem tropiącym oraz leśniczy Leśnictwa Giedyle z Nadleśnictwa Orneta.Polub nas na Facebooku:

Źródło: Dziennik Elbląski

Zobacz także

Komentarze (141) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ;; #1223342 | 213.25.*.* 20 paź 2013 11:14

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Antoś ciebie pewnie niestać na skode superb ja mam z 2011 r produkcji i używana kosztuje jakieś 77 000 .

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages